Stall Fernweh

NJ-näyttelyt 23.02.2019

koristekuva koristekuva koristekuva
Kilpailupäivä: 23.02.2019
Viimeinen osallistumispäivä: 16.02.2019

Kilpailupaikka: Stall Fernweh (FERN9204), Sveitsi
Vastuuhenkilö: birdie (VRL-14733)
Säännöt:
- 12 hevosta/luokka
- 1 hevonen/luokka/omistaja (luokat 1-6)
- 2 hevosta/luokka/omistaja (luokat 7-9)
- luokissa 7-9 on käytössä osallistumisjono
- 1 hevonen yhteen luokkaan kerran
- omistajan VRL-tunnus pakollinen
- hevosen VH-tunnus suositeltava
- tulokset tulevat osallistujien päälle
Osallistuminen:
Sähköpostilla osoitteeseen birdie-@outlook.com
otsikolla NJ10 allaolevassa muodossa:

Luokka [rivinvaihto]
Omistaja (VRL-00000) - <a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a> VH00-000-000
JONO Omistaja (VRL-00000) - <a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a> VH00-000-0000

Luokat


Kaikki luokat tuomaroi birdie

0. BIS-kehä (ei osallistumisia!)     tulokset!

1. Puoliveriorit     tulokset!
2. Puoliveriorit     tulokset!
3. Puoliveriorit     tulokset!
4. Puoliveritammat     tulokset!
5. Puoliveritammat     tulokset!
6. Puoliveritammat     tulokset!

7. Ruunat kaikista roduista     tulokset!
8. Maitovarsat kaikista roduista     tulokset!
9. Nuoret varsat kaikista roduista     tulokset!


Osallistujat


0. BIS-kehä (ei osallistumisia) TT
BIS1 Alathea VH18-031-0313
BIS2 Fern Fancier VH18-011-0274
BIS3 Dante VH18-011-0160
BIS4 Inkheart VH18-011-0249
BIS5 Kruunun Lachrymose VH19-011-0005 

irtoSERT
Crane Siberian Sins
Cursed Cassie J&K VH17-031-0628
Daenerys from Westeros KHw VH18-031-0078
Empressed F 
Finale VH18-048-0024
Heidseck Steininger VH17-011-0312
Leclerc Solidago 
Mission BH VH17-021-0018
Poinsietta VH17-043-0011
RB First Love
Sad Sarcasm F VH16-021-0190
Silbers Brisco VH18-011-0179
Sinnocence VH18-011-0223
Timber CW VH19-011-0014 
Upper Atmosphere VH19-011-0018
Venividivici Prime VH18-066-0028
Wannabeat Werth VH18-011-0255
Wuorelan Twester VH15-011-0337 

Näyttelyn paras ruuna: Maarten van Goyen
Näyttelyn paras maitovarsa: Cadogan Nedelya VH19-024-0011
Näyttelyn paras nuori varsa:  Nightwish MacLily VH18-038-0172

hyl.
Crayon Archmobile VH15-021-0275 (ei tarvetta irtoSERTille)
Oldfinion Illumination VH18-013-0086 (riittävät sertit VIR MVA Ch)
Oldfinion Realfan VH18-013-0056 (ei tarvetta irtoSERTille)


1. Puoliveriorit 12/12 TT
1. Kida (VRL-08368) - Dante VH18-011-0160 irtoSERT
2. Viixi (VRL-13923) - Timber CW VH19-011-0014 irtoSERT
3. VRL-12701 - Crayon Archmobile VH15-021-0275 irtoSERT
4. Crimis (VRL-10480) - Sad Sarcasm F VH16-021-0190 SA
5. Jenna S. (VRL-00766) - Weston J&K VH17-031-0629 SA
6. meera (VRL-14752) - Actor of Love J&K VH19-044-0007 SA
7. Frida (VRL-05826) - Bzapachi's Hyperion SA
8. Tinsu (VRL-12410) - Brazen VH18-013-0099 SA
9. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Fanlos VH18-013-0071 SA
10. Jannica (VRL-04799) - Ceres de Winter SA

hyl. 
maura (VRL-04116) - Mortzell VH18-011-0322 (sivuilla ei ole rakennekuvaa)
Ingrid (VRL-13872) - Bamboleo VH19-233-0002 (hevosen kuvat eivät toimi)


2. Puoliveriorit 12/12 TT
1. maura (VRL-04116) - Fern Fancier VH18-011-0274 irtoSERT
2. Viixi (VRL-13923) - Wuorelan Twester VH15-011-0337 irtoSERT
3. Tinsu (VRL-12410) - Finale VH18-048-0024 irtoSERT
4. Frida (VRL-05826) - Leclerc Solidago SA
5. Crimis (VRL-10480) - Gucci v.d. Romilly VH18-012-0066 SA
6. VRL-12701 - Theatre Brujería VH18-044-0124 SA
7. Antonia N. (VRL-01285) - Diable Noir VH15-021-0260 SA (ei tarv.)
8. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Olympic VH17-013-0091 SA
9. Kida (VRL-08368) - Dashner Varino VH18-011-0180 SA
10. Jenna S. (VRL-00766) - Gold Finger J&K VH17-031-0630 SA
11. Jannica (VRL-04799) - Caractacus de Winter

hyl. 
Ingrid (VRL-13872) - Ignacy VH19-233-0004 (hevosen kuvat eivät toimi)


3. Puoliveriorit 12/12 TT
1. Antonia N. (VRL-01285) - Kruunun Lachrymose VH19-011-0005 irtoSERT
2. VRL-12701 - Sinnocence VH18-011-0223 irtoSERT
3. maura (VRL-04116) - Heidseck Steininger VH17-011-0312 irtoSERT
4. Kida (VRL-08368) - Silbers Brisco VH18-011-0179 SA 
5. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Emperio VH17-013-0105 SA
6. Jenna S. (VRL-00766) - George Royale J&K VH18-031-0012 SA
7. Tinsu (VRL-12410) - Glint VH18-021-0147  SA
8. Viixi (VRL-13923) -   Matchem CW VH19-011-0007 SA (tekijänoikeudet puuttuvat)
9. Liljelunds Rustholl (VRL-14534) - Gingerbread v. Helmwald VH18-011-0199

hyl.
Jannica (VRL-04799) - I Dreamed a Dream '88 (luokka avoin oreille)
Crimis (VRL-10480) - Campari Silvers VH19-031-0024 (osoite ei toimi)
Ingrid (VRL-13872) - Flamboyant VH19-233-0005 (hevosen kuvat eivät toimi)


4. Puoliveritammat 12/12 TT
1. maura (VRL-04116) - Wannabeat Werth VH18-011-0255 irtoSERT
2. VRL-12701 - Crane Siberian Sins irtoSERT
3. Pierre (VRL-10531) - Venividivici Prime VH18-066-0028 irtoSERT
4. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Realfan VH18-013-0056 SA (ei tarv.)
5. Kida (VRL-08368) - Mission BH VH17-021-0018 SA
6. Jannica (VRL-04799) - Daytime HMS SA
7. Antonia N. (VRL-01285) - Hallucinate SWA VH14-044-0086 SA
8. meera (VRL-14752) - Dragon Tears J&K VH19-044-0010 SA
9. Frida (VRL-05826) - Icenaker F
10. Jenna S. (VRL-00766) - Rosefleur Esmeralda VH18-044-0055

hyl.
Viixi (VRL-13923) - Selina v.d. Romilly VH19-011-0013 (hevosen sivuilla ei ole kuvia)
Ingrid (VRL-13872) - Werona VH19-310-0002 (rekisterinumero ei täsmää osallistumisessa ja sivuilla)


5. Puoliveritammat 12/12 TT
1. meera (VRL-14752) - Alathea VH18-031-0313 irtoSERT
2. Frida (VRL-05826) - Empressed F irtoSERT
3. Jenna S. (VRL-00766) - Cursed Cassie J&K VH17-031-0628 irtoSERT
4. maura (VRL-04116) - Upper Atmosphere VH19-011-0018 SA
5. Kida (VRL-08368) - Cranleigh Domenica VH15-011-0364 SA
6. Antonia N. (VRL-01285) - La Feuilleraie VH15-011-0167 SA
7. VRL-12701 - Everholt Santa Muerte VH19-044-0004 SA
8. Liljelunds Rustholl (VRL-14534) - Liljelunds Stormfågel VH18-043-0022 SA
9. Sorel (VRL-00884) - Everholt Novellá Z VH18-272-0113 SA
10. Jannica (VRL-04799) - Breaking Dawn Kern SA
yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Eriveria VH18-013-0026

hyl. 
Ingrid (VRL-13872) - Berrie VH19-233-0007 (hevosen kuvat eivät toimi)


6. Puoliveritammat 12/12 TT
1. Kida (VRL-08368) - Inkheart VH18-011-0249 irtoSERT
2. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Illumination VH18-013-0086 irtoSERT
3. Ponnie (VRL-14761) - Daenerys from Westeros KHw VH18-031-0078 && Liljelunds Rustholl (VRL-14534) - Poinsietta VH17-043-0011 SA
5. Jannica (VRL-04799) - RB First Love SA
6. Frida (VRL-05826) - Amoral Hummingbird SA
7. maura (VRL-04116) - Heidseck Alsace VH18-011-0149 SA
8. VRL-12701 - Crane Coffin Nails VH18-011-0196 SA
9. Antonia N. (VRL-01285) - Kruunun Allure Noir VH18-021-0188 SA
10. Jenna S. (VRL-00766) - Cursed Christina J&K VH18-031-0076   SA
11. EmmiN. (VRL-03385) - Romantica II 

hyl. 
Ingrid (VRL-13872) - Wonderella VH19-233-0008 (hevosen kuvat ei toimi)


7. Ruunat kaikista roduista 03/12 TT
1. Jannica (VRL-04799) - Maarten van Goyen KUMA
2. Jannica (VRL-04799) - Kinuskikerkkä KUMA
3. dani VRL-03561) - A.D. After Eight VH17-026-0042 


8. Maitovarsat kaikista roduista 06/12 TT
1. Sorel (VRL-00884) - Cadogan Nedelya VH19-024-0011 KUMA
2. Sorel (VRL-00884) - Cadogan Idwal Tarquin VH19-024-0012 KUMA
3. Jannica (VRL-04799) - Jamie Rewa ox KUMA
4. Hazel (VRL-14333) - Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890 KUMA
5. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Wombat AD

hyl.
Jannica (VRL-04799) - Poniniemen Marble Pie (ei varsakuvaa)
Jane (VRL-12292) - Gestreepte Zeus VH19-281-002 (rotu ei ole virallinen eikä sitä löydy NJ:n rotulistalta)


9. Nuoret varsat kaikista roduista 04/12 TT
1. Lily's Trotters (VRL-14534) - Nightwish MacLily VH18-038-0172 KUMA
2. Jannica (VRL-04799) - le Rêve Stella KUMA
3. Lily's Trotters (VRL-14534) - Glowing MacLily VH18-038-0205 KUMA
4. Jannica (VRL-04799) - Tiiron Taavetti
5. Jannica (VRL-04799) - Adinan Suklaaperhonen

hyl.
Jane (VRL-12292) - Gestreepte Kumina VH19-281-007 (rotu ei ole virallinen eikä sitä löydy NJ:n rotulistalta)

koristekuvat © Alexia Khruscheva & Michelle Randolph

virtuaalitalli / a sim-game stable
Ulkoasu © Hapero // Taustakuva © halfrain (CC BY-SA 2.0) // Kaikki muu ellei toisin mainita © birdie