Stall Fernweh

NJ-näyttelyt 24.11.2018

koristekuva koristekuva koristekuva
Kilpailupäivä: 24.11.2018
Viimeinen osallistumispäivä: 17.11.2018

Kilpailupaikka: Stall Fernweh (FERN9204), Sveitsi
Vastuuhenkilö: birdie (VRL-14733)
Säännöt:
- 12 hevosta/luokka
- 2 hevosta/luokka/omistaja (luokat 1-3, 18-19)
- 1 hevonen/luokka/omistaja (luokat 4-17)
- kaikissa luokissa on osallistumisjono
- 1 hevonen yhteen luokkaan kerran
- omistajan VRL-tunnus pakollinen
- hevosen VH-tunnus suositeltava
- tulokset tulevat osallistujien päälle
Osallistuminen:
Sähköpostilla osoitteeseen birdie-@mail.com
otsikolla NJ5 allaolevassa muodossa:

Luokka [rivinvaihto]
Omistaja (VRL-00000) - <a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a> VH00-000-000
JONO Omistaja (VRL-00000) - <a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi</a> VH00-000-0000

Luokat


0. BIS-kehä (ei osallistumisia!)    tuom. birdie tulokset!
1. Akhal tekket    tuom. birdie tulokset!
2. Friisiläiset    tuom. birdie tulokset!
3. Shiret    tuom. birdie tulokset!

4. Muut harvinaiset rodut    tuom. birdie tulokset!
5. Ranskanpuoliveriset    tuom. birdie tulokset!
6. Amerikanpuoliveriset    tuom. birdie tulokset!
7. Trakehnerit    tuom. birdie tulokset!
8. Hannoverit    tuom. birdie tulokset!
9. Holsteinit    tuom. birdie tulokset!
10. Oldenburgit    tuom. birdie tulokset!
11. Islanninhevoset    tuom. birdie tulokset!
12. Arabialaiset    täysiveriset tuom. birdie tulokset!
13. Welsh sektio A    tuom. birdie tulokset!
14. Welsh sektio B    tuom. birdie tulokset!
15. Welsh sektio C    tuom. birdie tulokset!
16. Welsh sektio D    tuom. birdie tulokset!
17. Welsh part bredit    tuom. birdie tulokset!

18. Ruunat kaikista roduista    tuom. birdie tulokset!
19. Maitovarsat kaikista roduista    tuom. birdie tulokset!


Tulokset


0. BIS-kehä (ei osallistumisia) TT
BIS1 Lloeren Siarl VH18-026-0099
BIS2 Rockefeller
BIS3 Dawn Alchemist VH17-025-0030
BIS4 Dante VH18-011-0160
BIS5 Rafaga 'B VH18-001-0065

irtoSERT
Ken VH18-302-0001 
Dawnfrost Rogue Blue VH17-023-0004
Pencalow Holly VH18-022-0046
Drolla frá Hjátrú VH12-030-0214
Jesus Christ STC VH18-155-0013
Gwydrawyr Llyr Caron VH18-024-0115
Aziz Jaleel al Najya VH14-003-0503
Stonehill's Paarthunax VH14-104-0030
Fight For Vengeance VH17-044-0150
Raison des Îles VH18-121-0030
Gavrilovich VH14-001-0113
Neshavska VH17-001-0057
Frederik fan Kiestra VH18-040-0030 
Detmer fan Kiestra VH18-040-0028
Penrose Amethyste VH18-104-0010 
Talvian Supreme Theme VH15-104-0019
CHR Sacred Harbinger VH14-019-0024 
Comet van Cor Z VH18-272-0051
Tarumaan Chappell
Genevie du Boux
Serpentine Fair VH15-155-0007 
Grace of the Heavens VH18-155-0005
Vancouver v. Helmwald VH17-021-0300 
Six Feet Under VH15-021-0447
Campinas WD VH17-011-0292
Heidseck Pol Roger VH17-011-0291
Otis Silvers VH18-044-0060 
Bright 'n Riot Prime VH16-044-0178
Oldfinion Master VH18-013-0012
Halastjarna frá Húsavik VH14-030-0044 
Ánægja frá Sigurðardóttir VH12-030-0162
RWR Abd Al-Aziz ox VH16-003-0080 
Zalaam El Sayed VH18-003-0137
Caer Maelor VH18-024-0117
Caelfall Eirlys
Pencalow Edna  VH17-022-0087 
Glenwood Iona
A.D. Seeleybooth VH17-025-0054 
Caemorgan Auron VH18-025-0019
Kenfig Brân VH18-026-0095
Cyanogenic VH18-023-0031
Trick Or Honey VH18-023-0056
Ewoud fan Kiestra VH18-040-0031
Hugo v. Helmwald VH17-011-0250
Valyria du Boux VH18-121-0017
Seventh Veil VH18-155-0027
Cosmica SWA VH17-021-0147
Brockmans Plymouth VH18-026-0008
Wolf's Chocolate Panda VH18-044-0106
Oldfinion Gisela VH15-013-0003
Maldwyn Arawn VH18-025-0006

Näyttelyn paras ruuna: Tirion Endeavour VH18-026-0157
Näyttelyn paras maitovarsa: Venividivici Prime VH18-066-0028

hyl.
Danilo van Khim (kuva ei toimi arvosteluhetkellä)
Oldfinion Illumination VH18-013-0086 (ei tarvetta irtoSERTille)
Raison des Îles VH18-121-0030 (ei tarvetta irtoSERTille)
Duzedrawse VH14-013-0032 (ei tarvetta irtoSERTille)
Llygedyn Derwen VH18-026-0034 (ei tarvetta irtoSERTille)
Abetom's Jackson VH14-089-0013 (ei tarvetta irtoSERTille)
Château STC (kuva ei toimi arvosteluhetkellä)
Eton Aderyn VH12-022-0123 (ei tarvetta irtoSERTille)
Brunnby Pantheon VH16-022-0070 (ei tarvetta irtoSERTille)
Deryn Du VH15-026-0109 (ei tarvetta irtoSERTille)


1. Akhal tekket  08/12 TT
1. Shannon. (VRL-05645) - Rafaga 'B VH18-001-0065 irtoSERT
2. Nikki (VRL-14085) - Gavrilovich VH14-001-0113 irtoSERT
3. Nikki (VRL-14085) - Neshavska VH17-001-0057 irtoSERT
4. Tinu (VRL-05594) - Angren Chalaja VH17-001-0070 SA
5. Shannon. (VRL-05645) - Khayda 'B VH18-001-0060 SA
6. Tinu (VRL-05594) - Angren Yengiji SA
7. Shannon. (VRL-05645) - Vanity Restless VH18-001-0067 SA
8. Nikki (VRL-14085) - Voyná i Mir VH18-001-0013


2. Friisiläiset  11/12  TT 
1. Jannica (VRL-04799) - Danilo van Khim irtoSERT
2. Zafiro (VRL-01403) - Frederik fan Kiestra VH18-040-0030 irtoSERT
3. Zafiro (VRL-01403) - Detmer fan Kiestra VH18-040-0028 irtoSERT
4. Zafiro (VRL-01403) - Ewoud fan Kiestra VH18-040-0031 SA
5. Jannica (VRL-04799) - Elmena van Khim SA
6. ScrewDriver (VRL-14365) - Cassia of Smithloch VH18-040-0010 SA
7. half (VRL-11734) - Half's Phiala VH18-040-0063 SA
8. Loitsulähde (VRL-00102 & VRL-00692) - Rodette v. Duren VH15-040-0052 SA
9. half (VRL-11734) - Half's Wikta VH18-040-0062
10. half (VRL-11734) - Wiyaca von Lion VH14-040-0053
11. Loitsulähde (VRL-00102 & VRL-00692) - Gala v. Duren VH15-040-005


3. Shiret  09/12 TT 
1. dookie (VRL-04373) - Stonehill's Paarthunax VH14-104-0030 irtoSERT
2. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010 irtoSERT
3. Loitsulähde (VRL-00102 & VRL-00692) - Talvian Supreme Theme VH15-104-0019 irtoSERT
4. Pierre (VRL-10531) - Aviance Golda Bay && V. Penrose (VRL-14429) - Aldreda 5594 VH15-104-0032 SA
6. Sakkura (VRL-01417) - Penrose Dottie VH17-104-0009 SA
7. V. Penrose (VRL-14429) - Birchbound's Daisy Haze VH16-104-0019 SA
8. Loitsulähde (VRL-00102 & VRL-00692) - Lady Mae LAC VH15-104-0009 SA
9. ScrewDriver (VRL-14365) - Penrose Vareck VH18-104-0013


4. Muut harvinaiset rodut  12/12 TT
1. Nikki (VRL-14085) - Ken VH18-302-0001 irtoSERT
2. half (VRL-11734) - CHR Sacred Harbinger VH14-019-0024 irtoSERT
3. Kida (VRL-08368) - Comet van Cor Z VH18-272-0051 irtoSERT
4. dookie (VRL-04373) - Abetom's Jackson VH14-089-0013 SA
5. Sakkura (VRL-01417) - Shiro SILV VH16-222-0006 SA
6. Loitsulähde (VRL-00102 & VRL-00692) - Freesia Prime VH15-153-0004 SA
7. Veikka (VRL-10531) - Cut the Cuteness VH18-037-0018 SA
8. Tinu (VRL-05594) - Angren Salomão VH18-082-0010 SA
9. ScrewDriver (VRL-14365) - Fehler Galadriel Z   SA
10. Molly (VRL-14516) - Santorini Z  SA
11. Jannica (VRL-04799) - A.D. Jared SA

hyl.
Elva (VRL-14586) - Yawp Adelaide VH18-092-0026 (riittävät sertit VIR MVA Ch)


5. Ranskanpuoliveriset  10/12 TT
1. Kida (VRL-08368) - Raison des Îles VH18-121-0030  irtoSERT
2. Jannica (VRL-04799) - Tarumaan Chappell irtoSERT
3. Molly (VRL-14516) - Genevie du Boux irtoSERT
4. davis, Asil (VRL-10105, VRL-05567) - Valyria du Boux VH18-121-0017 SA
5. Ruusa (VRL-14752) - Ruffino SA
6. davis, Asil (VRL-10105, VRL-05567) - Elohim VH18-121-0016 SA
7. Molly (VRL-14516) - Titanium d'Aures  SA
8. dookie (VRL-04373) - Priscus Fair VH18-121-0009 SA
9. Sakkura (VRL-01417) - Rochét de Poemé VH14-121-0050 SA
10. Pierre (VRL-10531) - Spessartine RA VH16-121-0031 SA


6. Amerikanpuoliveriset  05/12 TT
1. davis, Asil (VRL-10105, VRL-05567) - Jesus Christ STC VH18-155-0013 irtoSERT
2. dookie (VRL-04373) - Serpentine Fair VH15-155-0007 irtoSERT
3. Nikki (VRL-14085) - Grace of the Heavens VH18-155-0005 irtoSERT
4. Jannica (VRL-04799) - Château STC SA
5. Nikki (VRL-14085) - Seventh Veil VH18-155-0027 SA


7. Trakehnerit  12/12 TT
1. Molly (VRL-14516) - Rockefeller irtoSERT
2. sonya (VRL-09386) - Vancouver v. Helmwald VH17-021-0300 irtoSERT
3. VRL-12701 - Six Feet Under VH15-021-0447 irtoSERT 
4. Sakkura (VRL-01417) - Cosmica SWA VH17-021-0147 SA
5. VRL-12701 - Crayon Archmobile VH15-021-0275 SA
6. sonya (VRL-09386) - Waldimperium VH17-021-0153 SA
7. Nikki (VRL-14085) - Librement Cardiaque VH15-021-0498 SA
8. Kida (VRL-08368) - Lacoste Silvers VH18-021-0065 SA
9. Sylvi (VRL-08179) - Fantastico VH18-021-0141 SA
10. dookie (VRL-04373) - Cafalier VH15-021-0502 
11. Kida (VRL-08368) - Carissa Silvers VH18-021-0009

hyl.
Frida (VRL-05826) - Jewelberry (laittomat kuvat)


8. Hannoverit 12/12  TT
1. Kida (VRL-08368) - Dante VH18-011-0160 irtoSERT
2. Sakkura (VRL-01417) - Campinas WD VH17-011-0292 irtoSERT
3. Nikki (VRL-14085) - Heidseck Pol Roger VH17-011-0291 irtoSERT
4. sonya (VRL-09386) - Hugo v. Helmwald VH17-011-0250 SA
5. davis, Asil (VRL-10105, VRL-05567) - Iconoclast VH16-011-0466 SA
6. Liia (VRL-11284) - Nasrullah VH17-011-0296 SA
7. sonya (VRL-09386) - Helmwald Tigerstrike VH18-011-0200 SA
8. dookie (VRL-04373) - Lavinia Fair VH17-011-0034 SA
9. Sylvi (VRL-08179) - Don Rostojev SA
10. VRL-12701 - Crane Coffin Nails VH18-011-0196 SA
11. Jannica (VRL-04799) - Phoenix von Gateaway SA
12. ScrewDriver (VRL-14365) - Helmwald Hamilton VH18-011-0059 SA


9. Holsteinit  12/12  TT
1. dookie (VRL-04373) - Fight For Vengeance VH17-044-0150 irtoSERT
2. Kida (VRL-08368) - Otis Silvers VH18-044-0060 irtoSERT
3. Pierre (VRL-10531) - Bright 'n Riot Prime VH16-044-0178 irtoSERT
4. ScrewDriver (VRL-14365) - Wolf's Chocolate Panda VH18-044-0106 SA
5. davis, Asil (VRL-10105, VRL-05567) - Chartreuse d’Lion  VH18-044-0112  SA
6. Sakkura (VRL-01417) - Sugarcore REB VH17-044-0065 SA
7. sonya (VRL-09386) - Quantumwise VH18-044-0113 SA
8. Liia (VRL-11284) - Ibalba d'Lion VH18-044-0071 SA
9. Jannica (VRL-04799) - Lemniscate Razzleberry
10. Harmaatuulen oriasema (VRL-00102 & VRL-00692) - B for Beast VH15-044-0315
11. Sylvi (VRL-08179) - Universum Hills VH18-044-0104
12. VRL-12701 - Impressing the Czar VH18-044-0029


10. Oldenburgit  12/12  TT
1. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Illumination VH18-013-0086 irtoSERT
2. Shannon. (VRL-05645) - Oldfinion Master VH18-013-0012 irtoSERT
3. Pierre (VRL-10531) - Duzedrawse VH14-013-0032 irtoSERT
4. Loitsulähde (VRL-00102 & VRL-00692) - Oldfinion Gisela VH15-013-0003 SA
5. Nikki (VRL-14085) - Unruhe v.d. Sieger VH18-013-0100 SA
6. ScrewDriver (VRL-14365) - Phantom Candy WD VH18-013-0094 SA
7. ScrewDriver (VRL-14365) - Jungle Beat Wolf VH16-013-0009   SA
8. Sakkura (VRL-01417) - Quinto v. Walden VH18-013-0052 SA
9. Jannica (VRL-04799) - Oldfinion Campbell SA
10. dookie (VRL-04373) - Ashblace VH13-013-0022 SA
11. yersinio (VRL-06303) - Oldfinion Bartel Atte VH18-013-0073
12. VRL-12701 - Shchyolkovo von Gateaway VH15-013-0004


11. Islanninhevoset  09/12 TT
1. half (VRL-11734) - Drolla frá Hjátrú VH12-030-0214 irtoSERT
2. dookie (VRL-04373) - Halastjarna frá Húsavik VH14-030-0044 irtoSERT
3. half (VRL-11734) - Ánægja frá Sigurðardóttir VH12-030-0162 irtoSERT
4. Shannon. (VRL-05645) - Muskur frá Syndur VH17-030-0063 SA
5. Shannon. (VRL-05645) - Eilífur frá Ofángur VH06-030-3750 SA
6. Pierre (VRL-10531) - Galsi frá Kalskag VH15-030-0009 SA
7. Jannica (VRL-04799) - Goðmundur frá Gídeon SA
8. Elva (VRL-14586)- Fríða frá Eldjárn SA
9. Jannica (VRL-04799) - Móði frá Syndur 


12. Arabialaiset täysiveriset 12/12  TT
1. Shannon. (VRL-05645) - Aziz Jaleel al Najya VH14-003-0503 irtoSERT 
2. Tinu (VRL-05594) - RWR Abd Al-Aziz ox VH16-003-0080 irtoSERT
3. Shannon. (VRL-05645) - Zalaam El Sayed VH18-003-0137 irtoSERT
4. dookie (VRL-04373) - Piranhai Philip VH14-003-0334 SA
5. Sylvi (VRL-08179) - Bahiraa ox SA
6. Pierre (VRL-10531) - Bakszysz al Najya VH16-003-0198 SA
7. Nikki (VRL-14085) - Zacrat ox VH05-003-4966 SA
8. Jannica (VRL-04799) - Zafir's Quantum of Honey ox
9. Nikki (VRL-14085) - Claridge Houdini ox VH16-003-0189

hyl. 
half (VRL-11734) - Königlich Prinzessin ox VH18-003-0208 (laittomat kuvat; kuvia ei saa käyttää sellaisenaan vaan niitä täytyy manipuloida)
half (VRL-11734) - Ani Lasmine ox VH18-003-0207 (laittomat kuvat; kuvia ei saa käyttää sellaisenaan vaan niitä täytyy manipuloida)
Saaga (VRL-14712) - Dawood al Namys ox VH18-003-0225 (osoite menee eri hevosen sivulle)


13. Welsh sektio A  12/12 TT
1. Gwydrawyr (VRL-00102 & VRL-00692) - Gwydrawyr Llyr Caron VH18-024-0115 irtoSERT
2. Kida (VRL-08368) - Caer Maelor VH18-024-0117 irtoSERT
3. Jannica (VRL-04799) - Eiddof Tywysog (ei tarv)
4. Sakkura (VRL-01417) - Caelfall Eirlys irtoSERT
5. Elva (VRL-14586) - PP's Megara VH17-024-0120 SA
6. Omppu (VRL-12675) - KW Cadmon VH17-024-0101 SA
7. Shannon. (VRL-05645) - A.D. Diamant VH15-024-0014 SA
8. dookie (VRL-04373) - Matlock LAC VH14-024-0279 SA
9. dani (VRL-03561) - Cedion Aurora VH18-024-0089 SA
10. Liia (VRL-11284) - Brunnby Bonehedd VH18-024-0072
11. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Petite Llionne VH18-024-0097
12. jabberjinx (VRL-13570) - Brunnby Knucklehedd VH18-024-0116


14. Welsh sektio B  09/12 TT
1. Kida (VRL-08368) - Pencalow Holly VH18-022-0046 irtoSERT
2. Shannon. (VRL-05645) - Pencalow Edna  VH17-022-0087 irtoSERT
3. Gwydrawyr (VRL-00102 & VRL-00692) - Glenwood Iona irtoSERT
4. Kida (VRL-08368) - Eton Aderyn VH12-022-0123 SA
5. Elli L. (VRL-14207) - Brunnby Pantheon VH16-022-0070 SA
6. dani (VRL-03561) - Glenwood Blue Indigo VH18-022-0071 SA
7. jabberjinx (VRL-13570) - Hwyad Paint You Wings SA
8. Shannon. (VRL-05645) - Pencalow Topaz VH17-022-0086 SA

hyl.
Jannica (VRL-04799) - A.D. Dreamer's Different Kind of Lady (kuva ei toimi)


15. Welsh sektio C  10/12 TT
1. dani (VRL-03561) - Dawn Alchemist VH17-025-0030 irtoSERT
2. Elli L. (VRL-14207) - A.D. Seeleybooth VH17-025-0054 irtoSERT
3. Kida (VRL-08368) - Caemorgan Auron VH18-025-0019 irtoSERT
4. Sakkura (VRL-01417) - Maldwyn Arawn VH18-025-0006 SA
5. jabberjinx (VRL-13570) - Rhediad Siriol VH18-025-0042 SA
6. Gwydrawyr (VRL-00102 & VRL-00692) - Gwydrawyr Ilar Adlun SA
7. Elva (VRL-14586) - Snöbergs Theodor VH18-025-0040 SA
8. Liia (VRL-11284) - Rhediad Pink Sparkles VH18-025-0031 SA
9. Kida (VRL-08368) - Blodeuwedd Fflur VH18-025-0022 SA

hyl.
Jannica (VRL-04799) - Rhocky Rhoad AD (kuva ei toimi)


16. Welsh sektio D 12/12  TT
1. Sakkura (VRL-01417) - Lloeren Siarl VH18-026-0099 irtoSERT
2. Kida (VRL-08368) - Kenfig Brân VH18-026-0095 irtoSERT
3. dookie (VRL-04373) - Llygedyn Derwen VH18-026-0034 irtoSERT
4. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109 SA
5. Liia (VRL-11284) - Brockmans Plymouth VH18-026-0008 SA
6. Gwydrawyr (VRL-00102 & VRL-00692) - Gwydrawyr Mawr Twm VH18-026-0148 SA
7. Saaga (VRL-14712) - Miramis Dael VH18-026-0164 SA (copyright-merkinnät puutteelliset; kuvien ottaja toivoo linkitystä kuvien yhteyteen)
8. jabberjinx (VRL-13570) - Riimilän Cloudberry VH18-026-0155 SA
9. Crimis (VRL-10480) - Gabian Dael VH18-026-0030 SA
10. Elli L. (VRL-14207) - Afterlife Dael VH18-026-0106
11. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Marshmallow
12. dani (VRL-03561) - Dawn Masque of Queens VH16-026-0090



17. Welsh part bredit  05/12 TT
1. Kida (VRL-08368) - Dawnfrost Rogue Blue VH17-023-0004 irtoSERT
2. Ada (VRL-03880) - Cyanogenic VH18-023-0031 irtoSERT
3. Saaga (VRL-14712) - Trick Or Honey VH18-023-0056 irtoSERT (copyright-merkinnät puutteelliset; kuvien ottaja toivoo linkitystä kuvien yhteyteen)
4. Kida (VRL-08368) - Pencalow Karma VH18-023-0036 SA

hyl.
Jannica (VRL-04799) - Congratz to Vinny (kuva ei toimi)


18. Ruunat kaikista roduista  05/12  TT
1. dani (VRL-03561) - Tirion Endeavour VH18-026-0157 KUMA
2. Laura (VRL-11124) - Napakettu KUMA
3. dani (VRL-03561) - A.D. After Eight VH17-026-0042 KUMA
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio VH18-018-0611
5. ScrewDriver (VRL-14365) - Abracadabra VH18-263-0002


19. Maitovarsat kaikista roduista  04/12 TT 
1. Jacki (VRL-10531) - Venividivici Prime VH18-066-0028 KUMA

hyl.
Jannica (VRL-04799) - Mushroom Wombat AD (kuva ei toimi)
Jannica (VRL-04799) - Vinhan Sommer (kuva ei toimi)
Jannica (VRL-04799) - Bryn Dafen AD (kuva ei toimi)


koristekuvat © Alexia Khruscheva & Michelle Randolph

virtuaalitalli / a sim-game stable
Ulkoasu © Hapero // Taustakuva © halfrain (CC BY-SA 2.0) // Kaikki muu ellei toisin mainita © birdie